KONST / Litografier / Färglitografi 8001678
nr 800 1678
Evy Låås
(1923-1999), Sverige
Färglitografi, Evy Låås (1923-1999), trädgårdsmotiv, signerad -78, motivets mått: 41x44
Evy Låås, född 1923, död 1999, svensk målare, tecknare och författare.
Utrop:
300 kr
måndag 7 januari 2013
kl 17:08:31
Evy Låås
Läs mer om Evy Låås